Telefon: +90 (212) 438 06 27pbx Email: info@turkuazist.com

İş Güvenliği Olmadan İskeleye Tırmanış

    Anasayfa » Haber »
  • İş Güvenliği Olmadan İskeleye Tırmanış

İnönü Caddesi’nin arka sokaklarından birinde, bir binanın dış cephesinde mantolama işi yapan işçilerin, iş güvenliği tedbirlerinin hiçbirini almadan iskeleye çıkarak çalışmaları objektiflere yansıdı. İşçilerin iskeleye çıkmak için kemer dahi takmadan bina üzerine tırmanmaları çevredeki vatandaşların yüreklerini ağzına getirdi.

İnönü Caddesi’nin arka sokaklarında bulunan bir binanın dış cephe montalama çalışmasında işçilerin hiçbir iş güvenliği almadan çalışmaları ciddi bir güvenlik riski oluşturuyor. Görenlerin yüreklerini ağızlarına getiren bu görüntüler büyük korku yaratıyor.

BARETSİZ, KEMERSİZ…

Son dönemde çok fazla gündemde olan iş güvenliği ile ilgili yasa ve yönetmelikler, medyada da sıkça yer alıyor. İş güvenliği alınmadan yapılan çalışmaların büyük tehlike oluşturduğunu söyleyen uzmanlar, hemen hemen her gün karşımıza çıkabiliyor. Buna rağmen birçok yerde, iş güvenliği alınmadan yapılan çalışmalar gözümüze çarpabiliyor. İşte bunlardan biri de Malatya İnönü Caddesi’ndeki arka sokaklardan birinde yaşanıyor. Bir binanın dış cephesinde montalama işi yapan işçiler baret, kemer takmadan demir iskeleye çıkarak, hatta tırmanarak çalışmalarına devam ediyorlar. Bu ihmaller, meydana gelen onlarca kazanın dikkate alınmadığını gösteriyor.

Kaynak: Bu Sabah